Márkné Varga Zsófia életmódtanácsadó írása

Március a víz hónapja, egész pontosan március 22-én ünnepeljük a Víz Világnapját. Bár már vége a hónapnak, mégis érdemes egy kicsit elmélkedni, erről a földi léthez nélkülözhetetlen elemről. A koronavírus járvány kapcsán idén csak a kézmosással kapcsolatban került szóba a víz. Most egy kicsit más szemszögből, a belső éltető, gyógyító vízről lesz szó.

Akik ismeritek munkánkat találkoztatok már a vizes bábunkkal, amellyel próbáljuk szemléltetni, hogy mennyire fontos szervezetünk számára a víz. Igen, testünk 70 %-át víz alkotja, minden fontos funkcióhoz nélkülözhetetlen, ezért kézenfekvő, hogy azt igyunk a legtöbbet. Akkor működünk jól, ha megfelelően hidratáltak vagyunk. De mit is jelent ez?

A testünk úgy viselkedik, mint az autóban az akkumulátor: ha lecsökken a folyadék szintje, nem működik elég jól. Ennek jelei a fejfájás, koncentráció hiány, sűrű sárga vizelet, székrekedés, de akár a fáradékonyság. Olyanok vagyunk, mint egy szivacs, sejtjeink megannyi kis lyukacsként szívják fel a vizet, hogy vért, csontokat és szerveket építsünk fel belőle. 

A víz fizikai formagazdagságát ismerjük, tudjuk, hogy könnyen alkalmazkodik a környezetéhez, felveszi a tároló edényének alakját. Ezen túlmenően molekuláris szerkezete is képes a változásra, ezért kiváló INFORMÁCIÓHORDOZÓ, felvenni, tárolni és továbbítani is képes azt.

A víz a mozgékonyságára a magyarázat a molekula felépítésében rejlik.  H2O ezt megtanultuk, két hidrogén és egy oxigén atom építi fel. A hidrogének rendelkeznek 1-1 elektronnal, amit az oxigén magához vonz, ettől a molekulán kialakul egy inkább pozitív és egy inkább negatív töltésű oldal. Poláris lesz, vagyis elektromágnesesen NEM semleges. Ezen tulajdonsága miatt térbeli elrendeződése nem véletlenszerű, a két hidrogén atom 104 °-os szöget zár be egymással, ami térbeli kiegyensúlyozatlanságot okoz. Ebből adódik, hogy a vizet alkotó molekulák számtalan formát, elágazó alakzatot képesek felvenni, ezeket fürtöknek nevezzük. Ez a fürtképződés az alapja az információ megőrzésének, mert minden energia hatására különböző képen rendeződnek el a molekulák, a fürtökön belül sajátos rezgési formák alakulnak ki. Tisz­ta víz­ben ed­dig már több mint 40 kü­lön­bö­ző fürt­struk­tú­rát si­ke­rült meg­ta­lál­ni. Ezeket az általuk kibocsátott rezgések frekvenciáival lehet meghatározni. Egy nagyszerű japán vízkutató dr. Masaru Emoto mikroszkópjával képes volt ezekről a rezgésekről képet is alkotni. Arra volt kíváncsi, hogy a környezet energiája, rezgése képes-e megváltoztatni a víz molekuláris szerkezetét. Kísérleteiben különböző szavakat írt le lapokra, amelyeket vízzel teli poharak alá helyezett. Kis idő elteltével lefagyasztotta a vizet, majd lefotózta a jégkristályokat. Megfigyelte, hogy a szeretettel, jó érzésekkel kapcsolatos szavak jégkristályai gyönyörű rendezett képet adnak, míg a gyűlölet és az utálatos szavak kristályai amorf alakzatúak. A rendezettebb alakzatok magasabb rezgésszámmal bírnak, míg a rendeztelenek alacsonyabbal, akárcsak a vírusok.  A fizika szempontjából minden rezgésekből áll, így azok az írásjelek is, amelyek különböző érzelmi tartalommal bírnak. Ezt a meghatározott rezgést vette fel a pohárban lévő víz is. Mivel testünk nagy része is víz, Emoto kutatási eredményei bizonyítják, hogy a kimondott szónak, bizony ereje van, hatása van szervezetünkre. Mit és hogyan mondunk ki, befolyással van az ember energetikai szintjére. Energetikailag gyengíti az durva, haragos, agresszív beszéd, a haszontalan fecsegés, és még ide sorolható a hazugság is, így utat nyit a vírusok támadásainak. Nemcsak táplálkozásban lehet böjtölni, hanem a mértéktelen beszéd visszafogásával is, de a negatív tartalmú hírek olvasásával és az általuk generált negatív gondolatokkal is, így valóban megvédhetjük magunkat.

Ezt a tudást felhasználhatjuk arra is, hogy saját félelmeink ellen készítsünk gyógyító vizet. Ehhez nem kell mást tennünk, mint a negatív gondolat ellentétét megfogalmazni, felírni egy lapra és a napi vizünk üvegedénye alá tenni és pár órát várni, amíg fogyasztani kezdjük. Arra vigyázzunk, hogy mindig pozitív állítást, vagy kérést fogalmazzunk meg: „Egészséges vagyok, harmóniában élek.” Kerüljük, a nemmel kezdődő mondatokat, mint a „Nem akarok beteg lenni!”

A víz egy csodálatos anyag, amely képes több formát ölteni és információt hordozni. Erről ez a rövid kis videó is tanúskodik: