Munkatársak

Szekér Enikő

Szekér Enikő

EFI irodavezető, Egészségügyi szakember

Tanulmányaimat a Haynal Imre Egészségügyi Főiskola Közegészségügyi és Járványügyi Ellenőr szakán végeztem, később marketinget, rendezvényszervezést tanultam. Az elmúlt években személyes érdeklődésem a mentális folyamatok megismerése felé fordult. Elsőként coach, majd 2021-ben az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán általános és családügyi mediátor végzettséget szereztem. Pszichodráma-asszisztensként 2024 áprilisában végeztem. Kollégáimmal elkötelezetten dolgozunk az egészséges testi – lelki életmód és egészségtudatos magatartás elemeinek megismertetésén a jobb életminőség eléréséért és a betegségek megelőzése érdekében. A holisztikus szemlélet: test és lélek működésének szoros összefüggése ma már egyre ismertebb, így hangsúlyt fektetünk mindkettőre. Munkánk során szoros együttműködésben dolgozunk a járás egészségügyi ellátórendszerével (alap- és szakellátás), az önkormányzatokkal, oktatási intézményekkel. Programjaink kínálatát az országos népegészségügyi célkitűzések mentén és a helyi igényeknek megfelelően alakítjuk ki a járás sajátosságait figyelembe véve.

Őrffy-Vári Valentina

Őrffy-Vári Valentina

EFI munkatárs
gyógytornász

Gyógytornász diplomámat 2014-ben szereztem a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Karán. Kezdőként egy magán idősek otthonában dolgoztam. Néhány évvel később egy budapesti szakrendelőbe kerültem, ahol egyéni torna keretein belül láttam el főként a traumatológiai, ortopédiai és reumatológiai panaszokkal szenvedőket. Emellett ifjúsági és gyermek gyógytornát tartottam tartásjavítás céljából. 2023 szeptemberében kezdtem dolgozni a Biatorbágyi Egészségfejlesztési Irodában. Heti rendszerességgel tartok Csontritkulás és Szenior tornát, valamint különböző programokban veszek részt, amelyek főként a lakosság mozgásra és aktív életmódra buzdítását szolgálják, emellett irodai, adminisztratív feladatokat látok el. Jövőbeli céljaim közé tartozik a rendszeres gerinctorna (gyerekeknek, felnőtteknek) és kismama torna megszervezése.

Erdélyi Alíz

Erdélyi Alíz

EFI munkatárs
Táplálkozástudományi szakember, dietetikus

A diploma megszerzése után dolgoztam kórházban, szív-érrendszeri prevenciós programban, tíz éven keresztül az Egészségügyi Főiskola Kar, Dietetika Tanszékén adjunktusként képeztem a jövő dietetikusait. Szívügyemnek tekintem a táplálkozással, egészségügyi felvilágosítással kapcsolatos programokat. Fő szakterületem a szénhidrát-anyagcsere zavar, elhízás, várandósok táplálkozása. Számos könyv szerzője, társszerzője, szerkesztője vagyok. Évente több szakmai konferencián tartok előadásokat. Rendszeresen jelen vagyok a médiában táplálkozással kapcsolatos témákban. A dietetika elsődleges célja, hogy segítsen a táplálkozás személyre szabott kialakításában, illetve a már meglévő betegségekhez alkalmazkodó étrend létrehozásában. A legtöbb krónikus betegség esetén a dietetikus által vezetett többszöri konzultáció hozzásegíti a pácienst, hogy a diétát elsajátítsa, beépítse a hétköznapokba ezáltal javítva a kezelés hatékonyságát, hozzájárulva a beteg jobb életminőségéhez.

Németh Orsolya

Németh Orsolya

LEK IRODAVEZETŐ, PSZICHOLÓGUS

Németh Orsolya vagyok, okleveles pszichológus. Alap és mesterszintű tanulmányaimat is a Károli Gáspár Református Egyetemen végeztem 2019 szeptemberétől 2024 júniusáig, utóbbit Klinikai- és Egészségpszichológia specializáción. Gyermekkorom óta fontos számomra az egészséges életmód. Tizenegy évig versenyszintűen sportoltam, majd a testi egészség mellett egyre inkább érdekelni kezdett a lélek, az elme működése is. Ma már elválaszthatatlan egészként gondolkodom ezen jelenségekről, holisztikus szemléletben közelítem meg az embert. Nem véletlenül vonz az egészségpszichológia tudománya, mely alapját a bio-pszicho-szociális szemléletmód adja. Ez azt jelenti, hogy a testünk, az elménk és a környezetünk elválaszthatatlan kölcsönhatásban vannak egymással. Az Egészségfejlesztési Irodában való tevékenységem mellett egy kognitív képességfejlesztő intézményben dolgozom. Gyakran foglalkozom gyermekekkel, serdülőkkel és felnőttekkel is, legyen szó csupán kognitív tréningről, vagy akár ADHD-val, autizmussal, viselkedéssel kapcsolatos nehézségekről. Célom, hogy a pszichológia módszereivel és tudományával segítsem Önöket az egészségmegőrzésben.

Krüzselyi Orsolya

Krüzselyi Orsolya

LEK MUNKATÁRS, MENTÁLHIGIÉNÉS SZAKEMBER

Szociális munkásként és pszichodráma-asszisztensként az egyéni fejlődés támogatása és a közösségi kapcsolatok erősítése áll a szakmai fókuszomban. Korábban iskolai és óvodai szociális munkásként dolgoztam, ahol prevenciós programokat vezettem, társasjátékokon keresztül segítettem a gyermekek érzelmi és szociális készségeinek fejlődését, valamint facilitátorként támogattam a szülők, pedagógusok és diákok közötti kapcsolatok harmonizálását. Az egészségfejlesztési irodában célom, hogy ezeket a tapasztalatokat és módszereket beépítve hozzájáruljak az egyének és közösségek testi-lelki jólétéhez. Kiemelt figyelmet fordítok az önismeret fejlesztésére, a közösségi együttműködés erősítésére, valamint a támogató csoportos tevékenységek megvalósítására – hiszen ezek mind alapvető elemei az egészségmegőrzésnek és a kiegyensúlyozott életnek.